Poznański tydzień tolerancji

Poznański tydzień tolerancji

Wystawa „Jestem Dziewczyną i mam prawo do…” pokazuje z perspektywy dziewczyn, nastolatek, młodych kobiet co jest dla nich codziennością, jakie są, co je kształtuje i które z posiadanych praw jest na tyle ważne, żeby pokazać je w sposób artystyczny szerszej publiczności.

Wystawę prezentujemy w ramach II Poznańskiego Tygodnia Tolerancji. Jest to czas kiedy miasto Poznań pokazuj jak zróżnicowanych są jego mieszkańcy i mieszkanki. Cieszę się, że w tym roku udało się pokazać nastolatki jako ważną społeczni grupę w naszym mieście.

Prace dziewczyn są bardzo zróżnicowane w formie i przekazie – takiej mieszanki prac byłyśmy spragnione i tym bardziej cieszy nas duża ilość nadesłanych prac. Najmłodszą aktywistką w naszym projekcie jest sześcioletnia Ula, która też jest już świadoma swoich praw i przestawiła je na kolażu. Po pracach widać, że starsze dziewczyny poruszają obecnie aktualne tematy społeczno polityczne. Wszystkie prace prezentujemy w takiej formie w jakiej do nas dotarły. Nam podobają się wszystkie!

Część prac otrzymaliśmy dzięki współpracy od Linki Sztuki, które są organizatorem wystawy towarzyszącej – są to kolaże stworzone z mieszanki prac Alicji, Anastazji, Anny, Basi, Dominiki, Emilii, Hanny, Igi, Jagody, Joanny, Julii, Kaliny, Julii, Mai, Marceliny, Marcjanny, Marii, Marianny, Mariki, Marysi, Oliwi, Paoli, Patrycji, Poli, Sandry, Weroniki, Wiktorii, Zosi, Zuzy oraz Zosi.

Bardzo dziękujmy wszystkim artystkom za zaangażowanie!

Wystawa jest finansowana ze środków Miasta Poznania.
#poznanwspiera