Tak, JA to potrafię! Świetlica dziewczyńska

Tak, JA to potrafię! Świetlica dziewczyńska

W roku 2020 odbył się już kolejny cykl warsztatów dla nastolatek. Tym razem dziewczyny chciały, aby zajęcia były bardziej praktyczne. Chciały nauczyć się nowych umiejętności, które często stereotypowo uważane są za niekobiece, a przecież wiemy, że tak nie jest!

Do dziewczyn współworzących projekt od pierwszego cyklu, dołączyły kolejne dziewczyny w różnym wieku oraz z różnymi doświadczeniami. Nasza grupa ostatecznie miała rozpiętość wiekową 10 – 15 lat oraz osoby pochodzące z Polski, Ukrainy i Rosji. Na każdych warsztatach pojawiały się dziewczyny w różnych konfiguracjach.

Niektóre spotkania wymagały zaplanowania i realizacji w ciągu 4 godzin zegarowych. Wszystki zajęcia sprawiały uczestniczkom wiele radości. Oprócz nowych znajomości, pikniku i wieczoru filmowego miały możliwość zbudowania donicy drewnianej, naprawy roweru, stworzenia podcastu oraz strony www i zaprojektowania muralu, który obcnie ozdabia wejście do naszej siedziby. Dodatkowo klonowały bazylię i projktowały wlepki z ważnym dla nich przekazem społecznym.

Podcast nagrany przez dziewczyny: https://open.spotify.com/show/0Z8eUm7wtW0gjYFpFhpCzX?si=0Mzna6ceRTmjPZ0qajABjA