Projekty

„Zew Natury”

„Zew Natury”

Letnie spotkania, letnia zabawa!

Projekt „Zew Natury” został zorganizowany w dniach 23-29 czerwca 2019 roku w Mikuszewie dla dzieci w wieku 8-12 lat z Polski i Niemiec. Motywem przewodnim łączącym zabawę z nauką był ogród i park znajdujący się przy samym Domu Spotkań. Uczestnicy i uczestniczki z zaangażowaniem brali udział w zajęciach integracyjnych, ruchowych oraz językowych. Wspólne odkrywanie przyrody oraz tworzenie rękodzieła intensywnie zintegrowało grupę, w których zawiązały się przyjaźnie. Zajęcia wykorzystujące zmysły i wyobraźnię wzbudzały zainteresowanie nastolatków i nastolatek. Uczyli się rozpoznawać rośliny, opanować strach przed owadami, nasłuchiwać odgłosów zwierząt w lesie, rozpalać ognisko bez zapałek oraz budować szałasy. Ciesząc się ładną pogodą staraliśmy się jak najwięcej zabaw organizować na świeżym powietrzu.

Podczas zajęć artystycznych młodzież rozwijała swoje umiejętności manualne. Uczestnicy i uczestniczki własnoręcznie wykonywali łapacze snów oraz szyli poduszki. Każdy i każda wykonali coś, z czego można było uczynić piękną pamiątkę i zabrać ją do domu.

Młodzi chętnie komunikowali się ze sobą nawet bez znajomości języka swoich kolegów i koleżanek – tu w razie problemów służyła pomocą nasza pośredniczka językowa. Otwartość grupy na drugiego człowieka splatała się z radością i energią, prowadząc do wspaniałych wspomnień z letniego spotkania w Mikuszewie. Na sam koniec wspólnie zorganizowano dyskotekę, na której wszyscy fantastycznie się bawili.

Projekt został dofinansowany przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Udostępnij ten post