Polsko niemieckie spotkania sieciujące i warsztaty metodyczne

wpis w: Aktualności | 0

Zapraszamy osoby związane z polsko niemiecką wymianą lub zainteresowane polsko niemieckimi projektami na spotkanie zapoznawcze i sieciujące w formie online oraz warsztaty metodyczne online i w formie stacjonarnej w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Mikuszewo.

27.07.2021 – Zapoznanie i sieciowanie online, godz. 17.00-18.30

Chcemy wykorzystać formę spotkania online i umożliwić spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek ze szkół i organizacji pozarządowych z województwa wielkopolskiego oraz łódzkiego. W czasie warsztatów przedstawimy możliwości dofinansowania spotkań przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży. Dodatkowo zaprezentujemy formułę organizowanych projektów przez Domy Spotkań i zalety organizowania wymian w neutralnym dla młodzieży miejscu z zapleczem noclegowym i seminaryjnym.

22.08.2021 – Gry i zabawy integrujące oraz animacje językowe w Mikuszewie godz. 14.00-18.00

Zapraszamy do Mikuszewa! Chcemy przedstawić naszą placówkę kształceniową. Pokazać gdzie organizujemy nasze wymiany, jaki są warunki noclegowe i seminaryjne. Do tego chcemy pobawić się wspólnie językami polskim i niemieckim. Oprócz animacji językowych będziemy aktywnie na sobie wypróbowywać różne metody na zapoznanie i integrację grupy.

25.09.2021 – Metody animacji językowej online, godz. 17.00-18.30

Spotkania na zoomie, lekcje na teamsie czy webinary w mediach społecznościowych – w ostatnim czasie dużo działo się online! Cieszymy się na spotkania stacjonarne, ale jednak online daje nam nowe możliwości. Warto z nich również korzystać. Zawsze można spotkać się wirtualnie między wymianami w realu. W tej części warsztatów chcemy zaprezentować możliwości jakie dają nam gry i zabawy językowe w formie online oraz jak dostosować znane nam już zabawy językowe do warunków świata wirtualnego.

Miejsce: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży Mikuszewo, Mikuszewo 23, 60-232 Miłosław
Kontakt: Małgorzata Bobrowska, tel. 504 73 41 42, m.bobrowska@mikuszewo.org

Zgłoszenia: