Spotkania grupy wzmacniającej „Na100latki”

wpis w: Aktualności | 0

Czy wiecie, że od początku listopada 2020 roku nasza Fundacja organizuje spotkanie grupy wzmacniającej dziewczyny w wieku 11-14 lat?
Na początku, działałyśmy dzięki wsparciu Miasto Poznań
, w ramach projektu „Dziewczyńska Przestrzeń Online”, a od początku stycznia kontynuujemy warsztaty i spotkania dla naszej grupy z własnych środków fundacyjnych. Cały czas staramy się jednak o dofinansowania naszych działań!
Na czym polega funkcjonowanie grupy?
Nasza grupa dziewczyńska liczy 8 dziewczyn w wieku 11-14 lat, spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 17.00 online. Nasze spotkania to przestrzeń do pracy nad różnymi projektami i działaniami, które mają na celu ukazanie perspektywy nastolatek na wszystko, co ich dotyczy. Wzmacniamy także poczucie solidarności oraz tworzenia więzi i przyjaźni pomiędzy dziewczynami, zamiast działania w rywalizacji. Nasze spotkania są przestrzenią do rozmów na najróżniejsze tematy. Każde spotkanie ma zazwyczaj jakiś temat – cały czas realizujemy projekt magazynu internetowego pod nazwą „Na100latki” (link: http://na100latki.org/), do którego nasze uczestniczki piszą artykuły, nagrywają filmiki i podcasty. Robimy także akcje społeczne i dobroczynne (uczymy się mądrego pomagania), wzmacniamy nasze kompetencje i nabywamy nowe, które pomogą dziewczynom w przyszłości być pewnymi siebie i silnymi kobietami, które są świadome swoich praw.

Naszą grupę prowadzi facylitatorka młodzieżowa i trenerka antydyskryminacyjna Ola Jarocka (założycielka Alleverse Edukacja Pozaformalna), która z fundacją Bezlik współpracuje już od 2018 roku.
Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy! Wyślij zgłoszenie na info@bezlik.org!