Fundacja BEZLIK


Zespół

Małgorzata Bobrowska
prezeska

Jest absolwentką Technische Universität Berlin na kierunkach Historii oraz Niemiecki jako język obcy. Już w czasie studiów zaczęła angażować się w polsko-niemieckie projekty. W ramach studenckiego naukowego projektu historycznego „Verständnis durch Verständigung“ zainicjowała w latach 2004-2006 współpracę pomiędzy TU Berlin i UAM w Poznaniu. Od 2005 roku związana była roczną praktyką w ramach projektu „Brücken Köpfe“ z placówką oświatową Schloss Trebniz e.V. Od 2006 roku współpracuje z HochDrei e.V. oraz Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży Mikuszewo. W obu placówkach jest referentką do spraw edukacji oraz koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. W kwietniu 2017 została powołana na prezeskę Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej.
Przez pięć lat pracowała również w szkołach, na różnym etapie nauczania, jako nauczycielka języka niemieckiego i historii.

Maria Fus

Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania streetworkerka i podróżniczka. Jadła chleb z niejednego pieca, by w końcu zająć się tym, o czym marzyła na początku studiów: edukacją w służbie tolerancji, odpowiedzialności, solidarności i poszerzania horyzontów myślowych. Przyszła trenerka samoobrony kobiet w systemie WenDo, tłumaczka i animatorka wymian młodzieżowych. W Fundacji Bezlik oraz stowarzyszeniu HochDrei e.V. prowadzi i tłumaczy projekty wymiany szkolnej i pozaszkolnej.

Patricia Krolik

Native speaker, nauczycielka języka niemieckiego, teamerka polsko-niemieckich spotkań (również trójstronnych we współpracy z Francją), moderatorka w projekcie Deutsch-Wagen-Tour. Od początku swojej edukacji dążyła do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wychowała się w Niemczech, w związku z tym z ogromną pasją przekazuje dzieciom i młodzieży wiedzę oraz zamiłowanie do krajów niemieckojęzycznych.

Maria Lebioda

Trenerka i edukatorka międzykulturowa i antydyskryminacyjna, antropolożka kulturowa.
Organizuje i prowadzi warsztaty i szkolenia adresowane do dzieci, młodzieży, studentów, grup zawodowych, grup wielokulturowych. Przez naście lat wolontariuszka i działaczka rozmaitych organizacji pozarządowych. Współtwórczyni i koordynatorka lokalnych kampanii promujących społeczną różnorodność: „Wspólny Poznań”, „Mowa o większości świata”, „Żywa Biblioteka”. Współpracuje z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty”, MDSM Mikuszewo, Centrum Badań Migracyjnych. Podróże rozpoczęła już jako przedszkolak, a nabytą podczas nich wiedzę i doświadczenia wykorzystuje w swojej pracy. Zafascynowana Afryką Środkowo- Wschodnią. Uwielbia się ścigać (w szczególności po lasach na dłuuugich dystansach z mapą), brudzić i biegać boso. Jej jedynym nałogiem jest pieczenie słodkości.

Marianna Szymarek

Absolwentka Filologii Klasycznej, trenerka międzykulturowa. Kilka lat pracowała jako nauczycielka w szkole, jednak od ponad 6 lat zmieniła swoją pasę w zawód i wspiera kobiety i ich rodziny jako doula w przygotowaniu do narodzin dziecka, w trakcie porodu oraz w pierwszych tygodniach po nim. Podczas współpracy indywidualnej, a także w czasie wielu warsztatów i inicjatyw dla kobiet i ich bliskich uczy prawidłowego noszenia dzieci. Promuje świadome rodzicielstwo i zachęca do korzysta z dobrodziejstw bliskości z własnymi dziećmi.

Emilia Wallheim

Pedagożka, teamerka grup międzynarodowych, lektorka języka angielskiego, koordynatorka zespołu ds. języków obcych i projektów międzynarodowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu. Współpracuje z Fundacją BEZLIK, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży Mikuszewo oraz Pracownią Integracji Społecznej PRZYSTAŃ KULTUR.

Joanna Woźna

Absolwentka Politechniki Poznańskiej, kierunku Architektura i Urbanistyka, trenerka wymiany międzynarodowej, obecnie w trakcie studiów podyplomowych UAM
na kierunku Pomoc Psychopedagogiczna i Coaching w Edukacji.
Kocha bieganie, zespół Depeche Mode, Hiszpanię, świat i ludzi 🙂
Spełnia swoje marzenia m.in. prowadząc warsztaty z Kreatywnej Plastyki, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności manualne i twórcze. W ciekawy sposób pokazuje jak sztuka i architektura łączy się ze światem naturalnym – BIONIKA. Pasjonatka fotografii. W swojej pracy wykorzystuje elementy coachingu, by wyodrębnić i wzmocnić mocne strony dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomaga odkrywać, rozwijać i wspierać pasje innych.
Energiczna, kreatywna, wesoła, spontaniczna i zarażająca innych swoimi pasjami matka 10latka.